SEX AND THE CITY 2

Haziran 14th, 2010

Vizyona girecek mi girmeyecek mi tartışmaları sürerken, sonunda sabırsızlıkla beklediğim “Sex and the City 2” filmini izledim. Filmle ilgili söyleyeceğim ilk şey “Patricia Field gerçekten inanılmaz bir iş çıkarmış” oldu. Film Christian Dior, Louis Vuitton, Hermes gibi büyük tasarımcıların toplanıp 2010 İlkbahar / Yaz koleksiyonlarını beyaz perdede tanıttıkları bir “moda show” a dönüşmüş. Elbiseler, Aksesuarlar, çantalar ve ayakkabılar gerçekten nefes kesiciydi. Bu filmin moda konusunda öyle bir etkisi varki filmi izlemeye giderken bile saatlerce ne giyeceğimi düşündüm.  Diziyi izlerken dekor olarak en çok beğendiğim yer Carrie’nin küçük ama sihirli giyinme odasıydı. Tabii yeni filmde Carrie’nin daha büyük ve parlak bir giyinme odası var ama filmde zaman zaman eski odaya döndüğü oldu. Beni en çok şaşırtan ise, Carrie’nin dizinin eski bir bölümünde giydiği Dior elbisesini eski sihirli  dolabından çıkarıp Sex and the City 2 de tekrar giymesi oldu.

“Abu Dhabi” de çekilen bölümlere gelince; bir insan nasıl çölde bile bu kadar şık olabilir sorusunun cevabını film de bulabilirsinizJ Abu Dhabi’de çekilen bölümlerden zevk, şıklık ve zenginlik akıyordu. Özellikle Carrie’nin filmin afişindede kullandığı mavi, yırtmaçlı elbisesine bayıldım. Patricia Field, Abu Dhabi’deki peçeli kadınları bile Louis Vuitton ve Christian Dior ile süslemiş.

Dizinin ilk bölümlerini izlerken Patricia Field’ın seçtiği, Carrie, Charlotte, Samantha ve Miranda’nın giymesi gerçekten cesaret isteyen kıyafetleri günlük hayatlarında rahatça giyindiklerini görünce kafamda soru işaretleri oluşmuştu ama diziyi izlemeye devam ederken modanın zaten en başından cesaret gerektiren bir iş olduğunu anlamaya başladım. Bu arada bu yaz evlenecek kızlar kesinlikle filmi izlemeli çünkü dizideki gay çift Stanford ve düğün organizatörü sevgilisi Anthony’nin düğünü bugüne kadar gördüğüm en parlak ve en beyaz düğün diyebilirim. Filmle ilgili daha fazla bir şey söylemiyorum. Sıkı bir “Sex and the City” izleyicisi olarak filmi şiddetle tavsiye ediyorum ve “Sex and the City 3” ün çekilmesini bekliyorum:) PO

 

Bu elbiseyi hep çok sevdim…

Comments are closed.