GALATAMODA

Mayıs 31st, 2010

Moda Tasarımcıları Derneği ve Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği ve 31 Türk tasarımcının katıldığı Galata Moda, bu yıl Tepebaşı’nda gerçekleşti.

Ben de Cumartesi günü kısa bir süreliğine de olsa GalataModayı ziyaret ettim. Kapanış gününden bir gün önce gittiğim için çok kalabalık olmayacağını düşünmüştüm ama yanılmışım Cumartesi saat 16.00 da gitmeme rağmen GalataModa’da inanılmaz bir yoğunluk vardı. Birçok tasarımcının standında kıyafetlere bakmak için beklemek gerekiyordu. Standların ortasına kurulan küçük cafelerin yerleri çok iyi düşünülmüştü böylece beklerken burada zaman geçirebilme şansımız oldu. 

Etkinlikle ilgili izlenimlerime gelirsek:

Öncelikle bir çok tasarımcı bu etkinlik için çok özel koleksiyonlar hazırlamıştı. Kıyafetlerde genelde toprak tonları, yeşil ve beyaz renkler hakimdi. En kalabalık stand Arzu Kaprol ve Özlem Süer’in standıydı. Ünlü takı tasarımcısı Cem Lokmanhekim’in standında bulunan takılar tek kelimeyle nefes kesiciydiJ Hava çok sıcak olmasına rağmen hemen hemen tüm standlarda klima bulunmaktaydı.Beğendikleri tasarımları denemek isteyenler için tüm standalarda deneme kabinler vardı ve etkinlik alanında hemen hemen her yerde aynalar mevcuttu.

Gelelim şimdi sizler için gezdiğim GalataModa’da bulunan ünlü tasarımcıların standlarına..

Bu gece kıyafetinin bulunduğu stand Özlem Süer’ e ait. Özlem Süer bu etkinlik için  toprak ve pudra tonlarında tül ve organze kumaştan oluşan çok özel gece kıyafetleri hazırlamıştı. Standın içi mezuniyet için elbise bakan genç kızlarla doluydu :)

Aşk-ı Memnu dizisini izleyenler elimde tuttuğum elbiseyi hatırlamışlardır eminim. Dizinin bir bölümünde Bihter’in üzerinde olan bu elbiseye bende bayılmıştım. Bu elbiseyi Arzu Kaprol’un standında buldum. Arzu Kaprol daha çok günlük giyilecek elbise, etek ve t-shirt kombinasyonlarından oluşan çok şık bir koleksiyon hazırlamıştı. Resimde gördüğünüz yeşil elbisede Arzu Kaprol’e ait.

Ünlü modacı Bahar Korçan, GalataModa için yine 2010 Yaz koleksiyonu için hazırladığı bambu lifli örme ve japon kumaştan oluşan elbiselere yer vermişti. Renk olarak beyaz ve kum beji’ni kullanmıştı. Resimdeki elbiselerin ortalama fiyatı 350tl.

Comments are closed.