Roma tatilimden geri kalanlar..

Mart 16th, 2010

Şubat sonunda yaptığım Roma seyahatinden geriye kalan ve paylaşmak istediğim pekçok hikayem mevcut..Trevi Çeşmesi’ni, İspanyol Merdivenleri’ni, Navona Meydanı’nı, müzelerini, sanat eserlerini..Bunun yanında mideme indirdiğim rengarenk dondurmaları, şahane pizzaları, spagettileri..Biliyorum asıl konumuz moda ama bu görselleri de paylaşmak istiyorum, kendimi tutamıyorum:)

İnanılmaz 4 gün geçirdim diyebilirim.. Roma sizi içine çekiyor ve eski zamanda biryerlerde olduğunuz izlenimi uyandırıyor. Çünkü tarih hiç bozulmamış, özel olarak biryerleri görmeye gitmenize gerek yok..tüm sokakları, tüm binaları, muhteşem meydanları bütün olarak görülmeye değer..

Şimdi gelelim sitemizi ilgilendiren kısmına yani İtalyan modasına:)

İspanyol merdivenlerinin karşısındaki renkli caddeye girdiğiniz an kendinizi markalar cennetinde buluyorsunuz; Prada, Gucci, Guess, Louis Vuitton, Giorgio Armani, Jimmy Choo, Burberry, Bulgari vitrinleri yanyana sıralanmış vaziyette. Gözünüzü vitrinlerden alamıyorsunuz ancak bunun nedeni sadece kıyafetler değil aynı zamanda vitrinlerin çok yaratıcı ve göz alıcı şekilde dizayn edilmesi. Bağdat Caddesi ve Nişantaşı kombinasyonu bir yapılanma söz konusu diyebiliriz..Benim asıl hoşuma giden ise küçük butikler..o kadar çok ve renklilerki alışveriş yapma dürtünüzün tavan yapmasına sebep oluyorlar..Bazı örnekleri aşağıda göreceksiniz zaten:)

Arsenale’nin vitrinini görünce içeri girmeden yapamadım. Çok güzel büstiyerler, gece kıyafetleri, elbiseler vardı. Vitrindeki gelinliği de sizinle paylaşmak istedim hemen..internetten yaptığım araştırmada, bu küçük butiğin, lonely planet üyelerine  görülmesi gerekenler listesinde tavsiye edildiğini söyledi bana  bilginize!!

Bu kıyafetlerde başka bir butikten..

Birde aşık olduğum ayakkabı mağazası varki görsellerini paylaşmadan geçemeyeceğim..

Aşağıdaki bulanık foto, mağazadaki en beğendiğim ayakkabıydı o nedenle bunuda ekledim idare edin artık:)

Bir diğer super mağaza ise Manila Grace idi..

Bu kıyafette vitrinden ilginizi çekeceğini düşündüğüm bir parça..

Tüm bunların yanında İtalya çiçek açmış durumda. Hava çok güzel bu yüzden vitrinlerde Şubat’ta rengarenk:)

İşte böylee

Comments are closed.